Nowi najemcy dołączają do takich firm jak Carrefour, Praktiker, Super-Pharm, Rossmann, Smyk, Sephora, Deichmann, Empik, KFC, City Sport, Apart oraz Takko Fasion. W centrum Turawa Park łącznie znajduje się około 80 sklepów, restauracji oraz punktów usługowych. Leasingiem zajmuje się zespól Helical Poland, który działa we współpracy z Colliers International i Mallson.

Projekt Turawa Park finansowany jest przez Standard Life Investements. Otwarcie galerii nastąpiło 14 kwietnia 2011 roku. Turawa Park to obiekt o powierzchni niemal 40 tys. mkw., zlokalizowany na terenie gminy Turawa, tuż koło północnej obwodnicy Opola. Całkowita wartość inwestycji jest szacowana na prawie 75 mln euro. Inwestor sfinansował dodatkowo budowę połączenia z obwodnicą mającą umożliwić szybkie dotarcie do centrum Opola.

Helical Poland specjalizuje się w budowie sklepów wielkopowierzchniowych i centrów handlowych. W najbliższych latach zamierza oddać do użytku ponad 110 tys. mkw. w kolejnych projektach zlokalizowanych na południu Polski. Helical Poland poszukuje możliwości inwestycyjnych w największych polskich aglomeracjach. W strefie zainteresowań firmy mieszczą się istniejące obiekty, tereny przeznaczone pod zabudowę wielkopowierzchniową oraz projekty typu joint-venture.