Obiekt miałby powstać przy skrzyżowaniu autostrady A2 z ul. Bolesława Krzywoustego (droga ekspresowa S11). Teren, na którym planowana jest budowa to 40 ha. Przewidziana powierzchnia całkowita budynku to około 74 tys. mkw. W galerii mogłoby powstać 100-120 sklepów. Zakładana liczba miejsc parkingowych – 4,5 tys.

Obecnie centrum handlowe Krzesiny jest jeszcze w planach. Istnieją trzy koncepcje zagospodarowania nieruchomości – każda z nich uwzględnia powstanie obiektu handlowego. –Szukamy nabywcy terenu, który zdecydowałby się na realizację tego pomysłu. Budowa mogłaby się rozpocząć pod koniec przyszłego roku, a zakończyć w 2014 roku – powiedział Marek Pisanko z firmy Easy Project.

Jak podkreślają przedstawiciele spółki, teren posiada zapis w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Poznania o możliwości lokalizacji obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. mkw., co ułatwia procedury administracyjne związane z uzyskaniem stosownych pozwoleń na budowę. Dodatkowo studium dopuszcza zróżnicowane funkcje takie jak: kultura, gastronomia i usługi.

Firmy Easy Project oraz Domlex reprezentują właścicieli nieruchomości przedmiotowych terenów, którzy są zainteresowani ich sprzedażą.