Spółka Martes Sport, do której należy sieć sklepów sportowych, wynajęła w Galerii Twierdza w Zamościu lokal, którego powierzchnia wynosi 370 mkw. Podobną wielkość mają inne, działające w kraju sklepy sieci.

Galeria Twierdza to jedyny tak duży projekt inwestycyjny w okolicach Zamościa. Najbliższe, o podobnej wielkości znajdują się w Lublinie, czyli w odległość 80 km od nowo otwieranej placówki firmy. Dlatego właściciele Martes Sport postanowili zawalczyć o tutejszy rynek. – Mamy szansę dotrzeć do grona klientów, którzy wcześniej nie mieli możliwości zapoznania się z naszą ofertą – stwierdził, odpowiedzialny za rozwój i zarządzenie siecią sklepów Martes Sport, Tomasz Barchański. – Jesteśmy optymistycznie nastawieni do Zamościa po bardzo pozytywnym przyjęciu sklepu przez mieszkańców tego miasta – dodał.

Barchański zdradził również plany sieci na najbliższe miesiące. Stwierdził, iż będzie ona realizować strategię otwierania sklepów w mniejszych i średniej wielkości miastach . Zapowiedział również kolejne otwarcie placówek Martes Sport.- Nowe sklepy pojawią się w Kaliszu, Ostrowie i Toruniu. Rozważamy również kolejne cztery lokalizacje. Aktualnie trwają negocjacje co do kształtu warunków najmu. – stwierdził Barchański.

Martes Sport jest producentem oraz importerem odzieży, obuwia oraz akcesoriów sportowych. Zaopatruje placówki sklepowe w całym kraju, w wyroby takich firm jak: Arena, Colmar, Hi-Tec, Iguana, Magnum, Martes, Newland. Tworzy również własną sieć sklepów.