Obecnie prowadzone są rozmowy z potencjalnymi partnerami TriGranitu w Polsce. Jeśli przyniosą oczekiwany efekt, węgierska spółka zainwestuje w naszym kraju do 2017 roku około 2 mld euro. Szczegóły rozmów są na razie otoczone tajemnica handlową.

Prezes Demjan nie ukrywa jednak, że firma zamierza budować wielofunkcyjne obiekty, w których znalazłyby się powierzchnie handlowe, biurowe, mieszkaniowe i komunikacyjne.

Przykładem takiego obiektu może być realizowany obecnie w Poznaniu, wspólnie z PKP, projekt Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego o wartości 160 mln euro. W skład kompleksu będą wchodzić nowoczesny dworzec PKP oraz galeria handlowa o powierzchni około 60 tys. mkw.

Inwestycja jest przygotowywana od 2007 roku. PKP S.A. wybrała spółkę TriGranit w niezależnych rokowaniach, do których przystąpiło osiem firm specjalizujących się w inwestycjach komercyjnych na rynku nieruchomości. Zgodnie z podpisaną umową, PKP S.A. wnosi do inwestycji tereny o powierzchni 4 hektarów, oraz niezbędne pozwolenia i uzgodnienia z samorządem miasta Poznań. Firma TriGranit angażuje niezbędny kapitał finansowy oraz projekt inwestycji uzgodniony z Miastem Poznań. Z najnowszych informacji przekazanych przez przedstawicieli spółki wynika, że na euro 2012 ma ruszyć tylko dworzec i małe centrum handlowe.

TriGranit działa w Polsce od 2003 roku. Od tego czasu wybudował m.in. galerię Silesia City Center wraz z osiedlem mieszkaniowym Dębowe Tarasy w Katowicach oraz Bonarka City Center w Krakowie.