Największy spośród otwartych w zeszłym tygodniu sklepów sieci Smyk działa we wrocławskim Centrum Handlowym Młyn, przy ulicy Krzywoustego. Salon zajmuje powierzchnię sięgającą około 900 mkw. Drugi co do wielkości jest, otwarty w Lesznie, sklep o powierzchni 700 metrów kwadratowych. Co istotne jest to pierwszy punkt handlowy sieci w tym mieście.

Ostatni, otwarty w tej serii, salon dysponuje powierzchnią blisko 500 mkw. Jest dostępny dla klientów nowej Galerii Twierdza w Zamościu – projekt spółki deweloperskiej Rank Progress rozpoczął działalność w ostatnią sobotę, 14 maja. To także debiut sieci Smyk na tutejszym rynku handlowym.

Smyk jest siecią sklepów specjalistycznych dla dzieci, wchodzącą w skład Grupy Empik Media & Fashion (Grupa EM&F). Jej początki sięgają 1952 roku (pierwszy sklep został otwarty w Warszawie, u zbiegu ulicy Kruczej i Al. Jerozolimskich), ale dynamiczny rozwój rozpoczął się w roku 2000. Powołano wówczas samodzielną spółkę: SMYK Sp. z o.o. Obecnie sieć sklepów Smyk obejmuje ponad 70 punktów sprzedaży zlokalizowanych w centrach handlowych największych miast Polski. Sklepy tej firmy działają również poza granicami kraju – w Rosji, na Ukrainie, w Turcji i w Rumunii.