Spółka zdecydowała się ostatnio na zmianę systemu informatycznego do zarządzania przedsiębiorstwem. Wdrożone w Draszba S.A. rozwiązania mają usprawnić działania prowadzone w wykorzystywanych przez przedsiębiorstwo kanałach dystrybucji, zarówno w obrębie własnych sklepów firmowych, jak i salonów franczyzowych. Będą stanowić również wsparcie dla sprzedaży hurtowej. Systemy Comarch OPT!MA oraz Comarch CDN XL znajdą również zastosowanie w procesie komunikacji centrali ze sklepami.

– Comarch CDN XL doskonale sprawdza się w branży dystrybucyjnej Do jego zalet należą stabilna praca oraz możliwość rozwoju wraz z firmą – powiedział Piotr Drabarek, prezes zarządu Draszba SA.
 

Firma zdecydowała się na następujące funkcjonalności systemu Comarch CDN XL: sprzedaż, zamówienia, CRM, księgowość, kadry i płace, środki trwałe. Zainstalowała także rozszerzenie funkcjonalne obsługi współpracy z odbiorcami (z wykorzystaniem formatu XML i ECOD).

Comarch CDN XL jest aktualnie użytkowany na 18 stanowiskach. Sprzedaż w sklepach własnych obsługiwana jest przez program Comarch OPTIMA off-line, który współpracuje z Comarch CDN XL i umożliwia pracę bez względu na jakość łącza internetowego. Sklepy franczyzowe spółki zostały wyposażone w pakiety Comarch OPT!MA Firma. Rozwiązania to działa w 50 sklepach firmowych Draszby.

Dodatkowo system Comarch CDN XL został rozbudowany o narzędzie Business Intelligence, które zostało wdrożone w następujących obszarach analitycznych: Sprzedaż, Płatności, Magazyn. Daje to m.in. możliwość przeprowadzenia analiz czy uzyskiwania automatycznie tworzonych raportów.