Powierzchnia sprzedażowa placówki w Koninie ma wynosić 357 metrów kwadratowych, Mieścić się ona będzie w centrum Konina przy ulicy Kolejowej. Zatrudnienie znajdzie w niej 11 osób. Natomiast sklep w Mostkach ma salę sprzedaży o powierzchni 391 metrów kwadratowych.

W kwietniu Carrefour podpisał wstępne porozumienia z siecią stacji BP. Zgodnie z nim na stacjach koncernu powstaną sklepy Carrefour Express, w których będzie można dokonywać zakupów całodobowo, również w dni świąteczne. Pierwszy obiekt tego typu ruszył w poprzedni piątek na warszawskiej stacji BP przy Alei Krakowskiej. Ta i otwarte właśnie obiekty w Moskach i Koninie to placówki testowe. W ramach pilotażu, przy stacjach BP, mają powstać jeszcze cztery sklepy Carreforu Express w Warszawie, Krakowie i Częstochowie. A jeśli koncept zda egzamin, w całej Polsce, powstaną kolejne. 

Porozumienie między BP a Carrefour nie oznacza przejmowania sklepów BP przez Carrefour. Sklepami na swoich stacjach nadal będzie zarządzać BP. Współpraca Carrefour Express ze stacjami benzynowymi sieci BP opiera się na specjalnie wypracowanym przez obie firmy modelu franczyzowym.

Jest to kolejny etap współpracy – w 2007 obie firmy wprowadziły pilotażową koncepcję sklepu „5 minut”. Powstały wówczas, trzy sklepy pod logiem Carrefour "5 minut". Wszystkie sklepy zlokalizowane były w Warszawie. Każdy z nich miał powierzchnię sprzedażową 130 mkw i otwarty był 24 godziny na dobę.
 Carrefour jest francuską siecią hipermarketów i supermarketów będącą numerem 1 dużej dystrybucji w Europie i numerem 2 na świecie. Od momentu założenia firma otworzyła ponad 15000 sklepów franczyzowych w 33 krajach Europy, Azji i Ameryki Południowej. W Polsce działa od 1997 r. Za sklepami Carrefour Express stoi 50 lat doświadczenia Grupy Carrefour w rozwoju franszyzy.

Sieć BP działa na polskim rynku od 1991 r. O tego czasu zainwestowała w naszym kraju ponad 800 m
Carrefour jest francuską siecią hipermarketów i supermarketów będącą numerem 1 dużej dystrybucji w Europie i numerem 2 na świecie. Od momentu założenia firma otworzyła ponad 15000 sklepów franczyzowych w 33 krajach Europy, Azji i Ameryki Południowej. W Polsce działa od 1997 r. Za sklepami Carrefour Express stoi 50 lat doświadczenia Grupy Carrefour w rozwoju franszyzy. Sieć BP działa na polskim rynku od 1991 r. O tego czasu zainwestowała w naszym kraju ponad 800 mld dolarów, zatrudniając ponad 3000 pracowników.