To już piąta placówka Netto otwarta w tym roku. Wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek rozszerzania zakresu działalności firmy. Do końca roku ma powiększyć się ona o placówki w województwach Kujawsko Pomorskim i Pomorskim, oraz na Śląsku. W najbliższym czasie otwarte zostaną sklepy w Łęczycy, Myszkowie na Śląsku, Iławie, Koszalinie, Sępulno Krajeńskim.

Sklep w Luboniu zorganizowany jest według nowych standardów przyjętych przez firmę. Zgodnie z nimi wszystkie nowopowstające placówki Netto mają mieć około 700 metrów kwadratowych i zatrudniać z dniem otwarcia 12 osób. Luboń to tylko jedne z kilku już otwartych i mających wkrótce powstać obiektów handlowych Netto. W ciągu ostatnich dwóch lat sieć otwierała 30 sklepów rocznie. Do dnia dzisiejszego powstało już pięć nowych placówek Netto. W ten sposób do końca 2011 roku sieć posiadać będzie 245 obiektów handlowych. Co więcej od 2012 roku firma planuje otwierać 50 nowych sklepów rocznie.

Netto to duńska sieć osiedlowych sklepów spożywczych. Na polskim rynku obecna jest od sierpnia 1995 roku, kiedy to otwarty został pierwszy sklep Netto w Szczecinie. Firma posiada również dwa centra dystrybucyjne: w Motańcu pod Szczecinem oraz Domosławie pod Wrocławiem.