Właściciel marki oraz franczyzodawca konceptu United Chicken, poznańska firma Lorien Foodservice, podpisała z Helicalem umowę najmu na lokal o powierzchni ponad 80 metrów kwadratowych. Natomiast posiadająca aktualnie ponad 34 tysiące lokalizacji na całym świecie sieć Subway, w centrum handlowym Europa Centralna zajmie przestrzeń 85 metrów kwadratowych.

W obiekcie  działać będzie również Tradycyjne Jadło, w którym klienci nowej galerii będą mogli kupić tradycyjne polskie wędliny. Z przedstawicielami tej marki umowa najmu została podpisana na lokal o powierzchni około 60 metrów kwadratowych.

Do już ujawnionych najemców Europy Centralnej  należą również takie sieci jak np.: Castorama, Tesco Extra, Media Expert, RTV Euro AGD, Kakadu, Super-Pharm, Smyk, Reserved, H&M, KappAhl, Cubus, Lindex, Empik i Wojas.

Zgodnie z planami Helical Poland gliwicki park handlowy Europa Centralna ma być największym tego typu obektem handlowym w Polsce i jednym z największych w Europie. Obiekt handlowy o powierzchni 67 tysiące metrów kwadratowych powstanie obok największego skrzyżowania autostrad w Europien Środkowej. Jest ona nietypowym, na krajowym rynku konceptem, łączącym ideę galerii i parku handlowego. Planowane otwarcie centrum ma nastąpić w 2012 roku.