IKEA w Krakowie była najmniejszym sklepem szwedzkiej sieci z wyposażeniem wnętrz w Polsce. Teraz do użytku konsumentów został oddany showroom o powiększonej powierzchni, wynoszącej około 6200 metrów kwadratowych. (aktualnie powierzchnia nowego piętra IKEA Kraków to 10112 metrów kwadratowych.).

– By pomóc klientom odnaleźć się w nowych, większych przestrzeniach nasi pracownicy wskazują drogę i ułatwiają znalezienie poszukiwanych towarów. Dodatkowo przy wejściu głównym przez cały tydzień dostępne są ulotki ze szczegółowym planem sklepu – powiedziała Monika Faron, z Działu Marketingu IKEA Kraków.

Projekt nowo otwartej powierzchni zakładał stworzenie dodatkowej przestrzeni dla najmłodszych i ich opiekunów – w IKEA powstał zatem pokój dla rodzica z dzieckiem, zorganizowano również kącik zabaw dla maluchów, którego atrakcją jest karuzela. W obrębie sklepu powstała także restauracja z pięcioma stanowiskami kasowymi.

Otwarcie nowego piętra w IKEA Kraków zbiegło się z obchodami 50-lecia IKEA w Polsce. Akcja promująca to przedsięwzięcie prowadzona jest zatem w ścisłym odniesieniu do działań jubileuszowych. W całym kraju dystrybuowane są kupony rabatowe na zakupy w sklepach sieci, których wartość wynosi 20 zł (ich realizacja nie jest obłożona żadnymi dodatkowymi warunkami).