Ogólnopolska sieć detaliczna, która prowadzi sprzedaż artykułów audio-video, zmechanizowanego sprzętu gospodarstwa domowego, laptopów i innego sprzętu komputerowego, telekomunikacyjnego, fotograficznego oraz akcesoriów, wynajęła we Wzgórzu lokal o powierzchni 1400 metrów kwadratowych. Wejście nowego najemcy do galerii ma ścisły związek z planem powiększenia powierzchni handlowej w obiekcie. Wśród najemców centrum znajdą się również: kino Helios, sklepy: Reserved, Cropptown, House, Mohito, Home&You Humanic, Kazar, Wojas, Office Shoes oraz CCC.

Centrum handlowe Wzgórze położone jest w bezpośrednim sąsiedztwie śródmieścia i głównych szlaków komunikacyjnych Trójmiasta. Zostało zlokalizowane wzdłuż wielopasmowej Drogi Gdyńskiej i w pobliżu dworca kolejowego. Lokalizacja taka zapewnia klientom łatwy dojazd do galerii – ułatwieniem dla zmotoryzowanych będzie nowy parking, który według założeń inwestora pomieści docelowo 1900 aut na siedmiu poziomach.

CH Wzgórze należy do dewelopera – spółki Mayland Real Estate. Firma istnieje od 2006 roku. W 2008 oddała do użytku trzy nowoczesne centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz pierwszą część Jantara w Słupsku. A w najbliższych latach planuje budowę centrów handlowych o łącznej powierzchni ok. 240 tysięcy metrów kwadratowcyh GLA.