Galeria handlowa w Inowrocławiu powstanie na 10-hektarowej działce przy ul. Wojska Polskiego. Całkowita powierzchnia najmu jednokondygnacyjnego obiektu wyniesie około 30 tysięcy metrów kwadratowych. Dla klientów dostępnych będzie 1000 miejsc parkingowych. Obecnie trwa proces komercjalizacyjny – uzgadniane są warunki biznesowe z kolejnymi najemcami. Pod koniec marca została podpisana umowa najmu z kluczowym najemcą obiektu – hipermarketem Tesco, który zajmie 6 tysięcy metrów kwadratowych. Ponadto w centrum funkcjonować będzie 90 innych sklepów oraz market budowlany.

Centrum wybudują wspólnie firmy Libra Project i Acteeum Central Europe.

– Bardzo się cieszę, że będziemy realizować inwestycję w Inowrocławiu wspólnie z Librą. Ma ona doświadczenie w realizacji i komercjalizacji obiektów handlowych w miastach średniej wielkości, co z pewnością będzie stanowiło dużą wartość dodaną dla naszego projektu – powiedział Tomasz Szewczyk, prezes Acteeum.

Planowany obiekt będzie pierwszym w mieście centrum handlowym. – Inowrocław to jedno z ostatnich w Polsce miast tej wielkości, w którym nie ma jak dotąd żadnej galerii handlowej. Dużą wagę przywiązujemy do tego, aby profil obiektu i sklepy, które się tam znajdą, odpowiadały oczekiwaniom i sile nabywczej mieszkańców – mówi Grzegorz Pękalski, prezes firmy Libra Project.

Realizacja galerii w Inowrocławiu wpisuję się w strategię firmy Acteeum, która skupia się na miastach średniej wielkości pod kątem budowy tradycyjnych galerii handlowych a także retail parków. W Polsce aktualnie spółka prowadzi rozbudowę dwóch centrów handlowych należących do ING REIM: Sarni Stok w Bielsku-Białej oraz Ogrody w Elblągu, jak również negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych.