W marcu informowaliśmy o planach sprzedaży firmy Simple Creative Products zależnej od Gino Rossi. Negocjacje w tej sprawie trwały od zeszłego roku, kiedy to spółka otrzymała od Resource Partners ofertę sprzedaży marki. Miał to być pierwszy krok w przebudowie firmy. Spółka Gino Rossi chciała ponadto przejąć kontrolę nad Kazar Footwear poprzez wykupienie 51 procent akcji swojego biznesowego konkurenta. Z planów Gino Rossi nie był zadowolony prezes Wojas, który posiada 9,5 procent udziałów w Gino Rossi. – Nie widzę miejsca dla naszej firmy w takim układzie – komentował Wiesław Wojas.

Spółka Gino Rossi poinformowała również, że posiadaczem 9 procent jej akcji został FRM 4E Capital, który kupił papiery od spółki Rubicon Partners. FRM 4E Capital ma blisko12 procent udziałów w firmie Bytom. 

 W 2011 roku Gino Rossi zamierza kontynuować działania restrukturyzacyjne rozpoczęte w poprzednich dwóch latach. Jest to związane z eliminacją nierentownych obszarów działalności oraz optymalizacją kosztów ponoszonych przez spółkę. W liście do akcjonariuszy prezes firmy – Witold Jesionowski – poinformował, że w okresie 2011-2012 miejsce najmniej rentownych placówek zajmą kolejne, przygotowywane według nowego konceptu architektonicznego. Spółka planuje także uruchomienie w tym roku sklepu internetowego. Grupa chce również rozwijać swój biznes zagranicą.