Park handlowy pod nazwą Galeria Kutno będzie znajdował się przy ul. Tadeusza Kościuszki, na trasie wylotowej w kierunku Płocka, w odległości 2,5 km od centrum miasta. W okolicy znajdują się osiedla mieszkaniowe, obiekty sportowe – w tym aquapark – oraz budynki użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, uniwersytet).

W galerii znajdą się trzy duże sklepy, oferujące asortyment budowlany, produkty spożywcze i elektroniczne oraz galeria handlowa o łącznej powierzchni najmu około 18 tysięcy metrów kwadratowych. Przy obiekcie przewidziano 550 miejsc postojowych.

Budowa centrum rozpocznie się pod koniec bieżącego roku. Prace zakończą się w czwartym kwartale 2012r. Otwarcie zaplanowano na początek 2013 r.

– Atrakcyjna lokalizacja i duży potencjał Kutna są czynnikami, mającymi kluczowe znaczenie dla powodzenia naszej inwestycji – powiedział Zbigniew Gościcki, prezes Unidevelopment – firmy odpowiadającej za obsługę deweloperską Galerii Kutno.

Spółka nawiązała współpracę z zewnętrznym partnerem, firmą Cushman & Wakefield, która wesprze ją w zakresie komercjalizacji.

Unidevelopment sp. z o.o. jest firmą deweloperską, która buduje domy jednorodzinne, budynki wielorodzinne, jak i nieruchomości komercyjne. Spółka należy w 100 procentach do Unibep SA. Firma jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego.