Galeria Amber jest jednym z realizowanych projektów Echo

Wśród projektów, które spółka zamierza oddać do użytku w 2011 roku są: rozbudowywane centrum handlowo-usługowe Galeria Echo w Kielcach. Powierzchnia pod wynajem zostanie powiększona do 70 tysięcy metrów kwadratowych. Generalnym wykonawcą projektu jest Eiffage Budownictwo Mitex. Nowa galeria zostanie otwarta w III kwartale. Z kolei w pierwszej połowie bieżącego roku rozpocznie się budowa Outlet Parku w Szczecinie. Powierzchnia handlowa tego obiektu to łacznie 23 tysięcy metrów kwadratowych. Inwestycja będzie realizowana etapowo. Aktualnie trwają procedury administracyjne związane z uzyskiwaniem niezbędnych pozwoleń.

W 2012 roku Echo Investment uruchomi Galerię Veneda w Łomży. Powierzchnia handlowa tego obiektu to 15 tysięcy metrów kwadratowych. Dla klientów zostanie oddanych 600 miejsc parkingowych. Inwestycja powstanie u zbiegu ulic Zawadzkiej i Sikorskiego. Następnym projektem zakończonym w 2012 roku będzie bełchatowska Galeria Olimpia, która powstaje na działce sąsiadującej z istniejącym centrum handlowym Echo. Firma planuje także przebudowę Pasażu Grunwaldzkiego we Wrocławiu. Powierzchnia handlowa zwiększy się o ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych do około 65 tysięcy metrów kwadratowych, na których powstanie 50 nowych sklepów.

W kolejnym roku powstanie Galeria Amber. Obiekt będzie usytuowany przy ul. Górnośląskiej i Trasie Bursztynowej, nieopodal dworców PKP i PKS. Powierzchnia pod wynajem to około 30 tysięcy metrów kwadratowych. Następnym projektem jest centrum handlowo-rozrywkowe w Koszalinie. Przy ul. Krakusa i Wandy firma zaplanowała powstanie nowoczesnego obiektu o powierzchni komercyjnej 35 tysięcy metrów kwadratowych.

Na 2014 rok spółka zakłada otwarcie centrum handlowo-rozrywkowego Metropolis w Poznaniu przy ul. Hetmańskiej o powierzchni najmu wynoszącej 50 tysięcy metrów kwadratowych. Projekt jest na etapie ustalania koncepcji architektonicznej.

W Katowicach przy ul. Kościuszki zostanie zrealizowany projekt centrum handlowego o powierzchni ponad 54 tysięcy metrów kwadratowych, w tym 50 tysiecy metrów kwadratowych powierzchni GLA. Aktualnie inwestycja czeka na uchwalenie Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego dla terenu, na którym ma powstać obiekt.

Trwają także ustalenia pomiędzy Echo Investment a władzami Lublina w sprawie budowy centrum na tzw. Górkach Czechowskich.

Centrum handlowo-rozrywkowe Arena w Słupsku to  inwestycja firmy, która będzie znajdować się przy ul. Grottgera. Obiekt będzie miał 33 tysięcy metrów kwadratowych i zostanie zrealizowany w dwu etapach. Spółka posiada już pozwolenie na budowę, która rozpocznie się po uzyskaniu finansowania.

Grupa Kapitałowa Echo informuje, że w przyszłości firma skupi się na realizacji obiektów w mniejszych miastach oraz poszerzeniu portfela powierzchni komercyjnych pod wynajem i rozbudowie projektów istniejących.