Lindex jest szwedzką siecią odzieżową, od niedawna niedostępną na polskim rynku. Firma ma obecnie około 430 sklepów w Szwecji, Norwegii i Finlandii, a także w Czechach, Rosji, Estonii, na Słowacji, Litwie, Łotwie oraz Bliskim Wschodzie.

Od początku 2011 roku w galerii Agora Bytom otwarte zostały m.in. butiki odzieżowe: CroppTown, House, Top Secret i Moodo oraz obuwnicze: Prima Moda i Wojas. Wśród sklepów z akcesoriami domowymi pojawił się Home&You, a w ofercie gastronomicznej – należąca do sieci AmRest restauracja Burger King. Ofertę sportową powiększył otwarty w marcu sklep sportowy marki Adidas i Nike. Ponadto w maju do grona najemców miały dołączyć także: Tendy4Ever, JeansClub i Szkla.com.

Galeria Agora powstała na placu Kościuszki w samym centrum Bytomia. Do obiektu prowadzi główna ulica handlowa miasta – ul. Dworcowa. W galerii znajdą się m.in.: wieloekranowe kino, sklepy, kawiarnie, restauracje, punkty usługowe, a także kameralna sala widowiskowa oraz powierzchnie biurowe. Centrum dysponuje parkingiem na tysiąc miejsc.
Centrum handlowe Agora Bytom zostało otwarte w połowie listopada 2010 roku. W pierwszym tygodniu galerię odwiedziło 230 tysięcy osób. Pięciokondygnacyjny obiekt o powierzchni 57 tys. mkw. łączy w sobie funkcję handlową, rozrywkową i kulturalną. Wśród najemców galerii znajdują się m.in.: 5.10.15, Big Star, Camaieu, CCC, C&A, H&M, Home&You, Orsay, Pretty One, Reserved, Solar, Martes Sport, Sunset Suits i Top Secret, a także delikatesy Społem PSS Bytom oraz RTV Euro AGD.