Gryphon I GD4400 2D to najnowsze urządzenie z rodziny czytników Datalogic Gryphon. Czytnik posiada ulepszoną optykę i zwiększoną tolerancję na ruch umożliwiającą szybki i łatwy odczyt kodów umieszczonych na poruszających się przedmiotach. Dzięki tym cechom czytnik można stosować w handlu, biurze i lekkich warunkach przemysłowych. Gryphon odczytuje kody 1D oraz 2D. Dodatkowo czytnik umożliwia zapis obrazu i skanowanie dokumentów rozmiaru A5. Dzięki zastosowaniu technologii Datalogic Motionix™ skaner automatycznie wykrywa ruch i przełącza się w tryb pracy ręcznej lub automatycznej. System Green Spot zapewnia potwierdzenie odczytu bezpośrednio na odczytywanym kodzie, co jest szczególnie przydatne w hałaśliwych środowiskach pracy.

Novitus jest wiodącym w Polsce producentem i dostawcą rozwiązań wspomagających pracę handlu, usług, logistyki i przemysłu.

Novitus jest wiodącym w Polsce producentem i dostawcą rozwiązań wspomagających pracę handlu, usług, logistyki i przemysłu. Niemal od początku istnienia rynku fiskalnego Polsce firma jest jego liderem, największym producentem i dostawcą urządzeń fiskalnych, a jednocześnie największym polskim eksporterem. Od przesło 5 lat Novitus jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i wraz z drugim notowanym na GPW podmiotem, spółką Elzab, and którą przejął w 2010 roku kontrolę, tworzy Grupę Kapitałową obsługującą blisko 50 procent polskiego rynku fiskalnego.