Salon obuwniczy CCC będzie funkcjonował na powierzchni 515 metrów kwadratowych. Sprzedaż w salonach firmy jest oparta o zasadę „house of brands”, polegającą na oferowaniu wielu marek obuwia pod jednym dachem. CCC należy do grupy NG2. Salony firmy działają w Polsce i w Czechach. 

Kolejnym najemcą powstającego centrum została firma biżuteryjna Yes. Spółka jest obecna na rynku już od ponad 30 lat. Oferta salonu obejmuje bogaty asortyment biżuterii złotej i srebrnej, o ciekawych wzorach i podążającej za aktualnymi trendami. Umowa najmu została podpisana na lokal o powierzchni około 60 mkw.
Do już ujawnionych najemców Europy Centralnej należą również takie sieci jak np.: Castorama, Tesco Extra, Media Expert, RTV Euro AGD, Kakadu, Super-Pharm, Smyk, Reserved, H&M, KappAhl, Cubus, Lindex, Empik i Wojas.

Zgodnie z planami Helical Poland gliwicki park handlowy Europa Centralna ma być największym tego typu obektem handlowym w Polsce i jednym z największych w Europie. Obiekt handlowy o powierzchni 67 tysiące metrów kwadratowych powstanie obok największego skrzyżowania autostrad w Europien Środkowej. Jest ona nietypowym, na krajowym rynku konceptem, łączącym ideę galerii i parku handlowego. Planowane otwarcie centrum ma nastąpić w 2012 roku.