Miejscowość, w której otwarty zostanie nowy sklep Tesco, liczy około 1,1 tysiąca mieszkańców i leży w województwie lubuskim. Rzecznik prasowy sieci, Jakub Jaremko, stwierdził, że pomimo tak małej liczby mieszkańców, Kłodawa jest dla Tesco atrakcyjnym rynkiem. Dlatego też sieć zdecydowała się na otwarcie tam swojego nowego sklepu i rozpoczęła proces rekrutacyjny.

To już kolejny obiekt handlowy Tesco mający powstać w tym roku. Tylko na czerwiec, przedstawiciele sieci, zaplanowali m.in., otwarcie sklepów w Grajewie i Grójcu.Sklep w Grajewie będzie miał dwa tysiące metrów kwadratowych a zatrudnienie znajdzie w nim 50 osób z Grajewa i okolic. Otwarcie placówki planowane jest na 30 czerwca bieżącego roku. Z kolei obiekt handlowy w Grójcu ma stanąć na miejskim placu targowym w Grójcu. Jego powierzchnia wyniesie trzy tysiące metrów kwadratowych a otwarcie zapowiadane jest na drugą połowę czerwca 2011 roku.

Pierwszy sklep Tesco powstał, w 1992 roku, w londyńskiej dzielnicy Edgware. Obecnie firma jest jedną z trzech największych międzynarodowych sieci detalicznych. Do tej pory, pod marką Tesco, działa 350 sklepów o łącznej powierzchni ponad 700 tysięcy metrów kwadratowych, 26 stacji benzynowych, trzy centra dystrybucyjne, oraz 30 supermarketów Savia. W całej grupie Tesco zatrudnionych jest ponad 28 000 pracowników.