Nieruchomość położona jest w centralnej strefie miasta, w kwartale ulic: Asnyka, Miarki, Łukasiewicza i Bielskiej. Teren znajduje się w strefie pełnego uzbrojenia. Działka sąsiaduje z zabudową mieszkaniową wielorodzinną i usługową. Na nieruchomości przewidziano miejsce dla galerii handlowej, która może być połączona funkcjonalnie z obiektem pływalni miejskiej, który aktualnie jest realizowany przez gminę Bolesławiec. Dlatego nabywca gruntu będzie zobowiązany do jego zabudowania zgodnie z przedstawioną koncepcją i w oparciu o założenia urbanistyczno-architektoniczne zawarte w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

Wadium wynosi 2 mln zł. Przetarg odbędzie się 12 lipca.

W Bolesławcu funkcjonują centra handlowe skupione wokół dużych operatorów spożywczych, takich jak: Tesco i Carrefour. Galerię handlową w mieście zapowiedziała także firma Antan. Obiekt przy ul. Asnyka zaplanowano jako czteropiętrowy budynek biurowo – handlowo-usługowy o powierzchni około 10 tysięcy metrów kwadratowych.

Bolesławiec należy do najdynamiczniej rozwijających się miast przemysłowych w Polsce. Miasto jest położone na ważnym szlaku tranzytowym. Od przejścia granicznego z Niemcami w Zgorzelcu dzieli je 45 km, zaś od granicy z Czechami około 70 km.