Galeria Szperk to obiekt o powierzchni całkowitej 25 tysięcy metrów kwadratowych, z czego centrum handlowa zajmować będzie 14,5 tysiąca metrów kwadratowych, funkcjonujący od czerwca 2010 roku market budowlany Nomi – 7 tysięcy metrów kwadratowych oraz delikatesy Piotr i Paweł – 2 tysiące metrów kwadratowych. W centrum znajdzie się około 60 lokali handlowo-usługowych oraz food court z siedmioma najemcami. Do tej pory umowy najmu podpisały już firmy: CCC, Deichmann, Karina ZOO, Rossmann, Cukiernia Sowa, Klubokawiarnia, Media Press i Yes, H&M. Galeria Szperk powinna być gotowa na przyjęcie pierwszych klientów w listopadzie bieżącego roku.

Inwestycja jest realizowana na zasadach join venture przez spółki FMZ Gdynia należąca do UBM Polska oraz Credo Gmbh. Komercjalizację prowadzi firma Ires sp. z o.o.

Kolejną nową powierzchnią na handlowej mapie Trójmiasta ma być, znajdujące się w centrum Gdańska, kino Neptun. Firma Capital Park zapowiada powstanie w tym miejscu pasażu handlowego połączonego z powierzchniami mieszkaniowymi i biurowymi. Na razie trwają formalności dotyczące przekształcenia i modernizacji obiektu.

Ponadto w Gdańsku planowane jest także centrum handlowe, które zrealizuje firma Multi Development. Projekt zabudowy Targu Siennego i Rakowego zakłada budowę m.in. wielofunkcyjnego kompleksu z funkcjami usługowo-handlowymi, hotelowymi, biurowymi, rozrywkowymi wraz z ogólnodostępnymi parkingami na 830 miejsc. Część handlowa ma zostać oddana w 2015 roku.