Sklep mieścić się będzie w wybudowanej przez inwestora z Piotrkowa Trybunalskiego galerii, tuż przy włoszczowskim rynku. Będzie czynny od poniedziałku do soboty, w godzinach 6-22, oraz w niedziele i święta od 9 do 20. W ofercie znajdą się głównie artykuły spożywcze oraz chemia gospodarcza i przemysłowa. 

O pracę w sklepie ubiegało się aż 400 osób, ostatecznie zatrudnienie znalazło 15. W większości były to osoby pochodzące z Włoszczowej. Pracodawca poszukiwał, przede wszystkim, kasjerów, sprzedawców, pracowników administracyjnych i odpowiedzialnych za zamówienia.

Duże zainteresowanie pracą w Tesco, wśród mieszkańców miasta, potwierdziła dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy we Włoszczowie, Henryka Skiba:-Pracodawca zgłosił nam, że ma do zaoferowania 23 miejsca pracy i poprosił o skierowanie na rozmowy 70 osób. Wytypowaliśmy kilkadziesiąt osób bezrobotnych spełniających wymagania i przygotowaliśmy pierwszych 20 wezwań. Nie spodziewaliśmy się, że odzew będzie tak wielki. Na spotkanie do Urzędu Pracy przybyło 175 osób bezrobotnych, oprócz tego 80 pracowników innych firm. W sumie wydaliśmy 80 skierowań, które uzgodniliśmy z pracodawcą. W ten sposób, zatrudnienie znalazło, m.in., osiem bezrobotnych osób. Firma Tesco swoją drogą też nagłaśniała nabór do pracy w nowo otwieranym sklepie we Włoszczowie. – powiedziała Skiba.

Pierwszy sklep Tesco powstał, w 1992 roku, w londyńskiej dzielnicy Edgware. Obecnie firma jest jedną z trzech największych międzynarodowych sieci detalicznych. Do tej pory, pod marką Tesco, działa 350 sklepów o łącznej powierzchni ponad 700 tysięcy metrów kwadratowych, 26 stacji benzynowych, trzy centra dystrybucyjne, oraz 30 supermarketów Savia. W całej grupie Tesco zatrudnionych jest ponad 28 000 pracowników.