Anna Strauchold

Decyzja lokalizacyjna obejmuje osiem nieruchomości. Łączna powierzchnia planowanej inwestycji to 54 tysięcy metrów kwadratowych. To drugi taki dokument wydany od 2008. Pierwsze postanowienie zostało uchylone z uwagi na zmianę koncepcji architektonicznej oraz zakresu inwestycji. 18 maja przedstawicielom spółek PKP oraz TriGranit urzędnicy wręczyli nowy dokument. Dzięki rygorowi natychmiastowej wykonalności, deweloper może już starać się o wydanie pozwolenia na budowę.

Zgodnie z podpisaną umową, PKP S.A. wnosi do inwestycji tereny o powierzchni czterech hektarów, oraz niezbędne pozwolenia i uzgodnienia z samorządem miasta Poznań. Firma TriGranit angażuje niezbędny kapitał finansowy oraz projekt inwestycji uzgodniony z Miastem Poznań. W maju przyszłego roku do użytku oddany zostanie dworzec wraz z niewielkim centrum handlowym. Jest to pierwszy etap ogromnej inwestycji, która w całości ma zostać ukończona w 2013 roku. Oprócz centrum komunikacyjnego, obiektów biurowych oraz parkingów powstanie także galeria, która docelowo będzie miała powierzchnię 60 tysięcy metrów kwadratowych.
 

TriGranit działa w Polsce od 2003 roku. Od tego czasu wybudował m.in: galerię Silesia City Center wraz z osiedlem mieszkaniowym Dębowe Tarasy w Katowicach oraz Bonarka City Center w Krakowie.