W wyniku współpracy Bomi z a.pl w ciągu ostatnich kilku miesięcy powstały cztery e-sklepy tej sieci. Klienci z pomocą internetu mogą, w nich, zakupić niemal wszystkie produkty oferowane przez tradycyjne delikatesy Bomi.

 – Z naszych wstępnych analiz wynika, że zwolenników takiej formy robienia zakupów spożywczych przybywa. Stąd, zdecydowaliśmy się otworzyć kolejny internetowy sklep. Tym razem dla mieszkańców Katowic –stwierdził wiceprezes zarządu spółki A.pl Internet, Grzegorz Bielecki.

I nic dziwnego bo w skali roku rynek e-grocery rośnie w granicach 20-30 procent. A Polacy chętnie wrzucają zakupy do e-koszyków, gdyż w ten sposób oszczędzają czas. Zamówienie trafia prosto do domu lub w inne wyznaczone miejsce. Zakupów, w internecie, można dokonać w dowolnej porze dnia i nocy. Z tych powodów stają się one coraz bardzie popularne. A kolejne sklepy internetowe Bomi są odpowiedzią na duże zapotrzebowanie klientów.

– Trudno wyobrazić sobie dalsze wzmacnianie pozycji Bomi bez wyraźnego zaznaczenia obecności w sieci. Stąd, w ciągu pierwszego kwartału 2011 roku uruchomiliśmy już trzy e-sklepy, a w planach do końca tego roku mamy kolejne, między innymi w Białymstoku i Szczecinie – zaznaczył Marek Romanowski, prezes Grupy Kapitałowej Bomi SA, komentując pojawienie się na rynku wirtualnego sklepu.