Nowy koncept sieci zakłada tworzenie punktów gastronomicznych bez obsługi kelnerskiej. I wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek działań zmierzających w kierunku jej rozwoju. Jak poinformowała prezes zarządu Sfinks Polska, Mariola Krawiec-Rzeszotek, w najbliższym czasie, firma uruchomi także restauracje pod szyldem WOOK Express. Dodała też, że zarząd firmy zamierza otworzyć kolejne restauracje typu express. 

– Po pierwszym okresie funkcjonowania dwóch testowych placówek, Sfinks Express, możemy powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z przebiegu fazy pilotażowej tego projektu. Wyniki obu restauracji pozwoliły na zweryfikowanie niektórych elementów, ale też potwierdziły większość naszych oczekiwań – stwierdziła Mariola Krawiec-Rzeszotek. – Zamierzamy wykorzystywać potencjał i siłę marki otwierając kolejne restauracje w formacie express – dodała.

Pierwszy Sphinx Express powstał w lutym tego roku w Mikołowie (województwo śląskie), a kolejny w Gliwicach. Co więcej w 2011 roku powstanie około 30 dodatkowych lokali Sphinx i WOOK, a wśród nich także punkty typu express.

Sfinks Polska zarządza obecnie 110 restauracjami, w tym siecią 93 restauracji Sphinx (segment casual dining) zlokalizowanych w całej Polsce i za granicą, dziewięcioma restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i ośmioma restauracjami WOOK (segment casual dining).