Na wrześniowej konferencji Winxcor Nixdorf zaprezentuje nową ofertę, a w niej liczne rozwiązania dla firm specjalizujących się w handlu detalicznym. Bo Wincor Nixdorf jest wiodącym dostawcą sprzętu i oprogramowania dla sektora handlu detalicznego i, według danych raportu Computerworld TOP 200, od wielu lat liderem wśród dostawców rozwiązań IT dla tego sektora. Wśród klientów firmy są niemal wszystkie sieci handlowe. Jej oferta obejmuje: systemy kasowe, w tym również te zaopatrzone w ekrany dotykowe, kasy samoobsługowe, osobisty asystent zakupów, drukarki fiskalne, specjalizowane klawiatury, skanery, weryfikatory cen, wagi sklepowe. Wśród produktów firmy dla detalistów szczególnie przydatne będą także kioski multimedialne, elektroniczne etykiety cenowe, inteligentne półki, samoobsługowe urządzenia do zwrotu opakowań, systemy zarządzania gotówką, ekrany informacyjno-reklamowe, oprogramowanie dedykowane dla sieci handlowych i sklepów.

Wincor Nixdorf jest międzynarodową firmą specjalizującą się w zakresie rozwiązań IT. Powstała w 1952 roku w Niemczech jako Nixdorf Computers AG. Po przejęciu w 1990 roku przez Siemens AG, firma zmieniła swoją nazwę na Siemens Nixdorf Informationssysteme AG. W 1998 roku przekształciła się w Siemens Nixdorf Retail and Banking Systems GmbH. Rok później zmieniła swoją nazwę na obecną oraz odłączyła się od struktur Siemensa. 19 maja 2004 roku akcje Wincor Nixdorf zadebiutowały na giełdzie we Frankfurcie, kiedy to nabywców znalazło 9,2 mln akcji spółki. Oddziały i przedstawicielstwa Wincor Nixdorf znajdują się w 100 krajach. Zatrudnionych w nich jest ponad 9 000 pracowników. Fabryki urządzeń samoobsługowych zlokalizowane są w Paderborn, Singapurze, Szanghaju oraz Sao Paolo. Wincor Nixdorf zajmuje pierwsze miejsce w Europie i trzecie na świecie pod względem zainstalowanych systemów kasowych, oraz drugie miejsce zarówno w Europie, jak i na świecie pod względem zainstalowanych bankomatów.

W Polsce Wincor Nixdorf prowadzi swoją działalność od 1990 roku. Główne biuro spółki znajduje się w Warszawie, a oddziały regionalne zlokalizowane są w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Serwis Wincor Nixdorf opiera się na własnej ogólnopolskiej sieci serwisowej, profesjonalnym, dostępnym 24 godziny na dobę Call Desk i Call Center oraz Centrum Monitorowania. Firma zapewnia klientom serwis urządzeń własnych oraz innych producentów (Multivendor).