Nowa szefowa związana jest z Colliers International od jesieni 2008 roku. Początkowo pracowała na stanowisku Associate (specjalisty) w dziale powierzchni logistycznych i magazynowych we wrocławskim oddziale firmy. Nowe stanowisko objęła 23 maja bieżącego roku. Zanim Aleksandra Cools rozpoczęła współpracę z Colliers International, zawodowo związana była z firmami Fagor oraz Electrolux.

Wrocławskie biuro Colliers International działa do połowy września 2008 roku i prowadzi obsługę klientów z regionu Dolnego Śląska. Firma reprezentuje najemców i wynajmujących – doradza w zakresie powierzchni magazynowych, biurowych oraz handlowych, w tym prowadzi wycenę nieruchomości, świadczy usługi zarządzania nieruchomościami i majątkiem spółek. Biuro nadzoruje również projekty budowlane, a także odpowiada za doradztwo inwestycyjne w zakresie nieruchomości komercyjnych.

Colliers International jest firmą doradczą o zasięgu międzynarodowym. Aktualnie zatrudnia ponad 15 tysięcy pracowników w 481 biurach zlokalizowanych w 62 krajach. Funkcjonuje jako część spółki giełdowej FirstService Corporation (notowanej na NASDAQ oraz TSX). W Polsce firma działa od 1997 roku. Posiada biura w Warszawie (krajowa centrala firmy), Krakowie i Wrocławiu.