Prezes zarządu inwestora Korczowa Dolina, Andrzej Rosiński, wybór terminu otwarcia Hali tłumaczy w następujący sposób: – Związane jest to ze wzmożonym, wówczas, ruchem turystycznym, odbywającym się wzdłuż trasy E40. Pragniemy zaprezentować Halę Kijowską nie tylko mieszkańcom strefy przygranicznej obu państw, ale również turystom odwiedzającym Polskę i Ukrainę.  

W Hali Kijowskiej będzie funkcjonować ponad 100 najemców. Wśród nich: 14 sklepów z branży odzieżowej i obuwniczej, m.in. salony: Gatta, Fratelli czy Kastor. Ponadto w obiekcie dostępne będą placówki sieci specjalizujących się w wyposażeniu wnętrz – m.in. salon Witeks o powierzchni 570 metrów kwadratowych. Mieścić się tam będzie także sklep ze sprzętem RTV i AGD o łącznej powierzchni 600 metrów kwadratowych oraz należące do firm drogeryjnych obiekty handlowe. W Hali oprócz pięciu lokali związanych bezpośrednio z branżą spożywczą znajdzie się także food court, który obejmie cztery lokale gastronomiczne, m.in. kijowską restaurację East Rest o powierzchni 550 metrów kwadratowych. Ofertę obiektu uzupełnią firmy oferujące artykuły artystyczno-malarskie, części motoryzacyjne i narzędzia, a także Kantor Kijowski.

Docelowo w kompleksie Korczowa Dolina powstaną trzy hale: Kijowska, Lwowska i Doniecka o łącznej powierzchni najmu 45 tysięcy metrów kwadratowych., z parkingiem na ponad 2 200 miejsc postojowych. W bezpośredniej strefie zasięgu Centrum Dystrybucji mieszka ponad dwa miliony klientów, łącznie z mieszkańcami oddalonego o 80 kilometrów 800-tysięcznego Lwowa.