Galerię Twierdza w Zamościu firma otworzyła 14 maja

W 2006 Rank Progress roku otworzył w Legnicy własną galerię handlową, zaś w kolejnych latach galerie i centra handlowe w Kłodzku, Jeleniej Górze i Zamościu. W październiku do użytku zostanie oddana Galeria Tęcza w Kaliszu, a na wiosnę przyszłego roku – Galeria Świdnicka. Deweloper ma w planach także realizację parku handlowego w Miejscu Piastowym koło Krosna.

Kluczowymi inwestycjami Rank Progress są makroregionalne centra w Kielcach i Duchnowie. W Kielcach firma wybuduje 116 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni pod obiekt, który będzie połączeniem retail parku oraz galerii handlowej. Jednym z głównych najemców będzie market typu dom i ogród. Do dyspozycji klientów zostanie oddany parking na 7,6 tysiąca miejsc. Kompleks w Duchnowie to 63,9 tysiące metrów kwadratowych powierzchni najmu oraz parking dla 2,2 tysięcy samochodów.

  – Na zaawansowanym etapie są równie nasze przygotowania do realizacji centrów w Chojnicach, Olsztynie, Skarżysku-Kamiennej i Jarosławiu. Lokalizacje mają zapewnionych wiodących najemców, co pozwala nam dobrze planować komercjalizację całego centrum – podkreśla Jan Mroczka, prezes zarządu Rank Progress.

Zarząd Rank Pogress chce przedstawić dotychczasowe dokonania firmy oraz nowe projekty sieciom handlowym funkcjonującym na polskim rynku. W związku z tym 31 maja w Józefowie pod Warszawą odbędzie się impreza branżowa, na której pojawia się m.in. przedstawiciele zarządów Leroy Merlin, Real, OBI, Tesco, Auchan, Jeronimo Martins, Castorama, Practiker, Komfort, McDonald’s, Media Expert, Piotr i Paweł, Rossmann oraz NG2 SA.

Rank Progress działana rynku od 14 lat. Do tej pory zrealizował łącznie 700 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni komercyjnej zarówno dla globalnych operatorów, jak i na własne potrzeby. Firma oddała do użytku 41 centrów handlowych, w tym projekty dla Carrefour, Tesco, Castorama i Leroy Merlin. Od 2010 roku Rank Progress jest notowany na GPW. Zysk netto za ubiegły rok wyniósł prawie 90 mln złotych, prognoza na ten rok przewiduje zysk na poziomie 133 mln zł. Aktywa spółki sięgają 954 mln zł, natomiast potencjał planowanych nakładów na lata 2012-2014 może wynieść 1 mld złotych.