Spółka Eurosklep działa na terenie dziewięciu województw (dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie, lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie, podlaskie i mazowieckie). Tegoroczna zapowiadana ekspansja dotyczyć będzie przede wszystkim Warszawy i okolic, a także Wrocławia oraz Opola.

Sklepy, które chcą funkcjonować w ramach spółki muszą być w dobrej kondycji finansowej i dysponować powierzchnią handlową nie mniejszą niż 100 metrów kwadratowych. – Od przyszłego franczyzobiorcy oczekujemy otwartości na nasze propozycje, a także chęci wprowadzenia zmian, które pomogą w rywalizacji z konkurencją, a zwłaszcza dyskontami – powiedziała Maria Kręcina, prezes zarządu firmy.
W ubiegłym roku do sieci zostało przyłączonych 128 sklepów.

Sieć handlowa Euro Sklep to firma oparta w 100 procentach na polskim kapitale. Jest spółką operatorską koordynującą działania sklepów w oparciu o umowy franchisingowe. Siedziba firmy mieści się w Bielsku-Białej. Należy ona do Emperia Holding, jednak pod koniec 2010 roku Emperia podpisała umowę inwestycyjną z Eurocashem. Zgodnie z nią Eurocash ma przejąć działalność dystrybucyjną Emperii (Grupę Dystrybucyjną Tradis), w skład której wchodzi Euro Sklep. Obecnie Emeperia i Eurocash czekają na zgodę UOKiK.