Prace przy Outlet Park Szczecin rozpoczęły się 23 maja. Ekipy pojawiły się w rejonie istniejącego centrum handlowego przy ul. Struga, którego właścicielem jest właśnie Echo Investment. Po przebudowie miejsce to będzie pełniło funkcję centrum wyprzedażowego. Nowy obiekt – Outlet Park Szczecin – będzie dysponował powierzchnią GLA około 24 000 metrów kwadratowych.

Centrum zostanie zrealizowane w dwóch etapach. W ramach pierwszego etapu powstanie część „outlet”, a w niej ok. 70 lokali handlowych, wielosalowe kino Helios, supermarket i sklep elektroniczny. W drugiej fazie obiekt zostanie powiększony o około 60 kolejnych sklepów. W Outlet Park swoją ofertę zaprezentuje docelowo blisko 130 najemców. Oddanie do użytku pierwszego etapu inwestycji planowane jest na początek 2012 roku.

Proces komercjalizacji przebiega sprawnie, już teraz wynajęte jest blisko 50 procent powierzchni. Toczą się kolejne rozmowy, głównie z firmami, które zainteresowane są lokalami o dużej powierzchni. Komercjalizacja projektu prowadzona jest przy współpracy z CB Richard Ellis.

Za koncepcję architektoniczną obiektu odpowiada pracownia architektoniczna Vsf – Creative, natomiast projekt budowlany wykonała pracownia STUDIO A4 ze Szczecina.