Webinarium kierowane jest do przedstawicieli zarządu firm branży retail. Dotyczyć ma tendencji na rynku firm handlu detalicznego oraz wsparcia, jakie firmy tej branży mogą otrzymać korzystając z zaawansowanych rozwiązań IT, oferowanych przez SAP i HIRCON. Prowadzic je będzie m.in., Robert Stiller, posiadający wieloletnie doświadczenie w dziedzinie doradztwa biznesowego dla firm branży retail, architekt rozwiązań biznesowych w HICRON. Na stronie www.seminariaespresso.pl można znelźć informacje na temat imprezy a także zarejestrować się na nią.

Podczas trwania seminarium zaprezentowane zostaną zaprezentowane nowe produkty firm HICRON i SAP. A są to systemy: SAP ERP, HICRON POS, SAP Business Intelligence.
System SAP ERP i Business Inteligence, łącząc w sobie logikę łańcucha dostaw oraz zarządzanie relacjami z klientami, umożliwia realizację wszystkich procesów biznesowych w branży handlowej – począwszy od optymalizacji w zakresie strategicznego partnerstwa po wykorzystanie danych klientów do efektywnej sprzedaży za pośrednictwem różnych kanałów.
Z kolei Hicron POS pozwala uzyskać bieżące informacje na temat cenników, rodzajów i ilości towarów w punktach sprzedaży. Dodatkowo transakcje w sposób automatyczny odzwierciedlane są w systemie SAP.
SAP jest największym na świecie dostawcą aplikacji biznesowych, oferującym systemy i usługi, które pomagają usprawnić działalnie firmom wszystkich wielkości, działającym w ponad 25 branżach. Firma współpracuje z ponad 97 tysiacami klientów w przeszło 120 krajach. Notowana jest na kilku giełdach, w tym frankfurckiej i nowojorskiej pod symbolem SAP.
Spółka HICRON specjalizuje się w realizacji kompleksowych projektów IT: projektowania dedykowanych rozwiązań a także doradztwa biznesowego i technologicznego. Jako partner SAP Polska świadczy usługi wdrożeń, rozwoju, audytu aplikacji SAP ERP oraz SAP Business Objects. Wsród klientów spółki są m.in. firmy takie jak: Kompania Piwowarska, Swiss Post, MAN, VOLVO, Netia, Nestle, Porsche, Teleskop, Scandinavian Tobacco, AmRest Stelweld i wiele innych.