A plany P.A. Nova, inwestora tych projektów są już szczegółowo rozpisane do 2013 roku. W maju przedstawiciele firmy poinformowali, że do końca roku wyda 40 mln zł na zakup gruntów. – Strategia firmy zakłada regularny zakup nieruchomości i sprzedaż już zagospodarowanych działek – mówi w rozmowie z Retailnet.pl. Ewa Bobkowska, prezes spółki deweloperskiej. – Obecnie mamy na oku dwie działki. Są to tereny o powierzchni około ośmiu hektarów, w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Lokalizacji na razie nie mogę ujawnić – dodaje. Na tych działkach powstaną parki handlowe. Jak podaje Bobkowska, pomimo, że P.A. Nova jest na dopiero na etapie załatwiania formalności, zgłosili się już pierwsi chętni najemy. – Do końca lipca z kilkoma powinniśmy podpisać przedwstępne umowy najmu – mówi prezes spółki.

Dodatkowo, 2 czerwca w Kędzierzyn Koźlu oficjalnie wmurowany zostanie kamień węgielny pod budowę Galerii Odrzańskie Ogrody. Wstępne prace przy tym projekcie już się rozpoczęły, a już poziom komercjalizacji przekroczył 60 proc. – Finalizujemy rozmowy z H&M, siecią New Yorker, a także z grupą LPP. Obecność potwierdził już Deichmann. Co istotne, mamy też kino Helios, a to jeden z największych magnesów przyciągających klientów – powiedziała Ewa Bobkowska. Otwarcie zaplanowaliśmy na przełom wrześnie i października 2012 roku.

Natomiast w sierpniu tego roku zostanie oddany do użytku park handlowy w Stalowej Woli, który szacowany jest na 8,5 mln zł. Powierzchna najmu w tym obiekcie wynosi 2,5 tys. mkw.