Krzysztof Włuka

Oznacza to, że Bełchatów, w którym obecnie inwestujemy, jest dobrym miejscem na realizację projektów handlowych. To młode miasto zlokalizowane w centrum Polski liczy ponad 60 tysięcy mieszkańców. Bełchatowianie są dobrze wykształceni, a aż 73 procent z nich jest w wieku produkcyjnym. Poza tym Bełchatów dynamicznie się rozwija, a z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Łódzkiego wynika, że mieszkańcy czekają na nowy obiekt handlowy.

Przygotowując projekt Bawełnianki braliśmy pod uwagę wszystkie te kryteria. Dodatkowo, zdecydowaliśmy się połączyć ofertę handlową, gastronomiczną, rozrywkową i kulturalną w jednym obiekcie, ponieważ obecnie klienci nie traktują już centrów handlowych wyłącznie jako miejsca zakupów. Oczekują różnych form rozrywki, ciekawych możliwości spędzenia wolnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół. W Bawełniance będzie zatem funkcjonować kino, klub fitness oraz rozbudowana strefa restauracyjna oraz 100 sklepów i butików.
Kolejnym czynnikiem, który decyduje o powodzeniu obiektów handlowych jest lokalizacja. Powstanie Bawełnianki w centrum miasta, przy głównych arteriach komunikacyjnych sprawi, że będzie bardzo dobrze skomunikowana z każdą częścią Bełchatowa oraz drogami dojazdowymi i zapewni wysoką odwiedzalność oraz zainteresowanie najemców.

Budowa centrum ruszyła w maju br. Zakończenie prac budowlanych i otwarcie bełchatowskiej galerii planujemy w drugiej połowie 2012 roku.