Cena wywoławcza, działki, na której znajdują się obecnie budynki mieszkalne i usługowe, wynosi 3,6 mln zł.

W marcu informowaliśmy, że miasto ma jeszcze dwie lokalizacje pod budowę obiektów handlowych. Pierwsza działka jest zlokalizowana na Maślicach, w rejonie ul. Maślickiej, kolejna na Muchoborze Małym, w rejonie Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Rynek wrocławski jest w dużym stopniu nasycony powierzchnią o charakterze komercyjnym. Deweloperzy rozpoczynają jednak nowe projekty. W 2012 do użytku mają zostać oddane dwa zupełnie nowe centra handlowe. Na wrocławskich Maślicach spółka WKS Śląsk Wrocław wystartowała właśnie z budową galerii handlowej Czterokondygnacyjny obiekt na planie koła stanie na działce o powierzchni 6,8 hektara. Na 200 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni całkowitej znajdzie się 60 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Klienci będą mieli do dyspozycji hipermarket oraz 150 sklepów, restauracji i punktów usługowych.

Ponadto w trakcie przygotowania jest także galeria Sky Tower. W zamierzeniach obiekt będzie miał 25 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni całkowitej. Na trzech poziomach znajdzie się 120 sklepów, liczne restauracje i kawiarnie, nowoczesny fitness oraz 1500 miejsc parkingowych. Cały budynek będzie miał 212 metrów wysokości, 50 pięter, około 22 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej i 236 apartamentów. Otwarcie zaplanowano na 2012 rok.