Centrum Kowale powstanie w jednej z dzielnic Gdańska – Kowalach, przy ul. Staropolskiej, drodze wojewódzkiej nr 221 oraz w pobliżu drogi S6 – obwodnicy Trójmiasta. Inwestycja znajdzie się w sąsiedztwie dzielnic zamieszkałych przez 40 tysięcy mieszkańców. Galeria będzie dwupiętrowym budynkiem, w którym powstanie 30 lokali usługowych. Do dyspozycji klientów zostanie oddanych do użytku 160 miejsc parkingowych. Deweloper galerii posiada pozwolenie na budowę. Komercjalizację obiektu prowadzi firma doradcza Axi Immo, która zajmuje się także wynajmem powierzchni w powstającej Galerii Turek. Koncepcje architektoniczną przygotowało Biuro Projektowe Onyx Design z Poznania.

– Komercjalizacja Centrum Handlowego Kowale to dla nas bardzo ważny projekt.Dlatego, że przewidujemy, że centra typu convenience, które póki, co są nowym produktem na rynku w Polsce będą stanowić jedną z głównych tendencji rozwoju rynku powierzchni handlowych – komentuje Renata Osiecka, partner zarządzający Axi Immo.

Nasycenie powierzchnią handlową w aglomeracji trójmiejskiej wynosi 435 metrów kwadratowych na 1000 mieszkańców. W najbliższym sąsiedztwie planowanego centrum działają już takie obiekty jak: Fashion House Gdańsk, Rental Park oraz Pomorski Park Handlowy. Ponadto w Gdańsku od 15 kwietnia funkcjonuje Morski Park Handlowy. Trwa również rozbudowa CH Wzgórze w Gdyni.