Salon Media Expert zajmie 1400 metrów kwadratowych i zostanie otwarty w strefie Dom i Wnętrze. Firma zaoferuje klientom sprzęt elektroniczny, RTV i AGD. Aktualnie sieć elektromarketów posiada prawie 250 placówek.

Ogólnopolska sieć księgarni Matras wynajęła z kolei 111 metrów kwadratowych. W sklepie czytelnicy znajdą najnowsze pozycje wydawnicze oraz niszowe i poszukiwane przez koneserów ksiażki. Aktualnie firma posiadam 115 księgarń w 77 miejscowościach zlokalizowanych w popularnych punktach miast oraz centrach handlowych. Matras jest również właścicielem księgarni internetowych.

W CH Karolinka zostanie także otwarty lokal marki Krakowski Kredens, o powierzchni Media70 metrów kwadratowych. Firma sprzedaje produkty spożywcze, w tym m.in. wędliny, przetwory czy słodycze. Obecnie produkty Krakowskiego Kredensu dostępne są w 32 punktach firmowych oraz we wszystkich delikatesach sieci Alma, do której należy 100 proc. udziałów w spółce.

Centrum Handlowe Karolinka obejmuje galerię i park handlowy. Kompleks mieści się na opolskim Zaodrzu, przy ulicy Wrocławskiej. W obiekcie działa 130 sklepów i punktów usługowych, zlokalizowanych na łącznej powierzchni 70 tysięcy metrów kwadratowych. Park handlowy skupia natomiast sklepy z wyposażeniem domu i ogrodu. Otwarte w 2008 roku cCH Karolina dysponuje parkingiem na 2700 samochodów.