Nowy salon został otwarty 26 maja. A jego pojawienie się jest wynikiem trwającej rekomercalizacji oraz zmiany wizerunku Galerii Askana. Obecnie gorzowskie centrum stawia na nowe sklepy z modą. W tym celu Caelum Development – właściciel i zarządca galerii – podejmuje m.in. takie działania jak trwająca właśnie akcja Askana Street Fashion Festival.

Marka Stradivarius należy do hiszpańskiej Grupy Inditex, która jest jednym z największych na świecie operatorów w branży mody. Należy do niej osiem brandów: Zara, Zara Home, Bershka, Stradivarius, Pull&Bear, Massimo Dutti, Oysho i Uterque. Inditex posiada ponad pięc tysięcy sklepów i jest obecny w 77 krajach w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Azji i Afryce. W Polsce istnieje już blisko 120 punków handlowych należących do sieci wchodzących w skład Grupy Inditex. Natomiast Stradivarius jest obecny w 33 państwach, w których mieści się 482 sklepów sieci, a w Polsce aktualnie działa blisko 120 punktów handlowych tej sieci.

Galeria Askana mieści się w centrum Gorzowa Wielkopolskiego, przy ul. Konstytucji 3 Maja. Obiekt ma 55 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni całkowitej, w tym 18 tysięcy metrów kwadratowych GLA. W centrum funkcjonuje 114 butików, dziesięć kawiarni, restauracji i barów. Wśród najemców znajdują się: C&A, Promod, Reserved, Solar, delikatesy Bomi oraz multipleks Helios z salami na 1200 osób.