Do tej pory Unibail Rodamco był współwłaścicielem obiektu. Ze sprzedaży posiadanych przez siebie 50 procent akcji Globe Trade Centre uzyska około 110 mln euro wolnej gotówki.
– Decyzja o sprzedaży udziałów w Galerii Mokotów jest zgodna z naszą strategią, zakładającą zbywanie dojrzałych aktywów i wykorzystanie uzyskanych w ten sposób środków do realizacji nowych projektów. W związku z dalszą poprawą sytuacji na rynku nieruchomości, zamierzamy kontynuować obrót posiadanym kapitałem i planujemy nowe inwestycje w sektorze komercyjnym w Polsce – powiedział Eli Alroy, przewodniczący Rady Nadzorczej GTC.

Tuż przed przejęciem warszawska galeria wyceniona została na 475 mln euro.

Wcześniej poza połową udziałów w centrum Unibail Rodamco był także jej zarządcą i tę funkcję będzie nadal sprawować. 

Unibail Rodamco posiada obecnie udziały w czterech centrach handlowych w Warszawie. Jest właścicielem CH Arkadia, CH Warszawa Wileńska oraz Galerii Mokotów. Spółka jest także współwłaścicielem Złotych Tarasów – jej partner w tej inwestycji to ING Real Estate Development. Ponadto firma zarządza trzema swoimi centrami: Galerią Mokotów, CH Warszawa Wileńska i CH Arkadia. Z kolei zarządcą Złotych Tarasów jest DTZ.

Galeria Mokotów działa na rynku od 2000 roku. Centrum dysponuje 62 tys. mkw. powierzchni handlowej. Na trzech piętrach mieści około 260 sklepów i punktów handlowych, fitness klub, kino, centrum rozrywki, usługi oraz parking na 2,3 tysiąca samochodów. Od początku działalności powierzchnia handlowa w Galerii Mokotów jest wynajęta w 100 procent