Jednym z obszarów działalności Capital Park są projekty high-tech i lokalne centra handlowe, które stanowią 26 procent udziału w portfelu inwestycyjnym grupy. Na budowane od 2005 roku port folio nieruchomości przynoszących dochód składa się 45 obiektów (dane w pierwszym kwartale 2010 r.) zlokalizowanych w 30 miastach na terenie całej Polski. Ważną część tego portfela stanowią nieruchomości pozyskane w wyniku akwizycji spółki Neptun Film zarządzającej siecią kin w północnej Polsce. Grupa Capital Park systematycznie podejmuje działania zmierzające do przekształcenia istniejących budynków w nowoczesne powierzchnie najmu i pozyskiwanie atrakcyjnych użytkowników.

W gronie kluczowych najemców lokali należących do Capital Park są wiodące banki – Bank BZ WBK, Bank Millenium, Santander Bank i sieci handlowe – Rossmann, C&A. 

Równolegle Grupa Capital Park rozwija proces realizacji lokalnych centrów handlowych typu street mall pod własną marką – Vis A Vis. Lokalizowane one są w średniej wielkości miastach. Proces komercjalizacji i bieżącego zarządzania nieruchomościami prowadzony jest przez wewnętrzne zespoły, co sprzyja zwiększeniu rentowności i stabilizuje przychody. Łącznie, według danych z pierwszego kwartału 2010 roku, na portfel grupy składało się 35 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni generującej rocznie wpływy na poziomie 7,6 mln euro.

Capital Park działa na polskim rynku nieruchomości od 2005 roku. Wspólnie z międzynarodowym funduszem private equity Patron Capital Partners, dysponującym kapitałem w kwocie ponad 1,7 mld euro, zrealizowała kilka znaczących akwizycji było to m.in.: zakup kinowej spółki Neptun Film oraz budynków biurowych Eurocentrum, zakup terenów inwestycyjnych w Wilanowie.

W trakcie swojej dotychczasowej działalności Grupa Capital Park przeprowadziła proces inwestycyjny i skutecznie sprzedała 22 nieruchomości komercyjne i mieszkaniowe. Grupa od początku zarządzana jest przez doświadczonych inwestorów rynkowych – Jana Motza i Jerzego Kowalskiego.

Targi i Konferencja Nieruchomości Handlowych i Inwestycji Shopping Center Forum & Trade Fair dadzą możliwość przyjrzenia się propozycjom nowoczesnych powierzchni handlowych realizowanych przez największych deweloperów polskich i zagranicznych. Spotkanie będzie również okazją do rozmów z przedstawicielami tych firm oraz rozpoczęcia współpracy biznesowej.