W kwietniu ruszyła budowa pierwszego z planowanych obiektów – Vis a Vis w Radomiu. Inwestycja ma być gotowa w czwartym kwartale bieżącego roku. Aktualnie trwa komercjalizacja centrum. – Obecnie finalizujemy umowy z kilkoma znanymi najemcami sieciowymi – powiedziała Anna Durzyńska, przedstawiciel firmy Capital Park. Wiadomo już, że operatorem spożywczym będzie supermarket Tesco.

Format Street Mall Vis a Vis to kameralne budynki handlowo-usługowe o powierzchni od 3 do 8 tysięcy metrów kwadratowych, na których powstanie około 20 najemców. Każdy lokal będzie miał własne i bezpośrednie wejście prosto z ulicy lub parkingu. Założeniem Street Mall Vis a Vis jest obecność w obiekcie dużego operatora spożywczego.

W planach dewelopera jest także realizacja podobnego obiektu w Łodzi. Otwarcie nastąpi w drugiej połowie przyszłego roku. Ponadto firma w swoim portfolio posiada także inne inwestycje handlowe. – Obecnej kończymy przebudowę i komercjalizację budynku „Cristal” w Gdańsku. W maju oddaliśmy do użytku warszawski biurowiec „Racławicka Point” z powierzchnią handlową na parterze. Prowadzimy również aktywną rekomercjalizację naszych lokali handlowo-usługowych zlokalizowanych na głównych ulicach miast na terenie całej Polski. Poza Street Mall Vis a Vis przygotowujemy również klika kolejnych projektów mix use z funkcją handlową, między innymi budynek biurowy klasy A+ „Royal Wilanów” zlokalizowany w Wilanowie na rogu ulic Przyczółkowej i Klimczaka, w którym znajdzie się 7 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowo-usługowej – dodaje Anna Durzyńska.

Ponadto deweloper aktywnie poszukuje odpowiednich gruntów pod inwestycje Vis a Vis w całej Polsce. Działki takie muszą spełniać ścisłe warunku dotyczące lokalizacji, układu i dostępności dla klientów.