Początkowo planowano, że centrum handlowe zostanie oddane do użytku w 2012 roku. Jak się jednak dowiedzieliśmy od Anny Zajbert – dyrektora ds. Najmu spółki Centrum Development & Investments, pierwsze otwarcia planowane są na trzeci kwartał 2013 roku.

Całkowita powierzchnia obiektu to ok. 46 000 metrów kwadratowych. Na powierzchnię handlową przeznaczono niemal 20 000 metrów kwadratowych i na tej przestrzeni ulokowanych zostanie około 90 sklepów i punktów usługowych. Klienci będą mogli skorzystać także z parkingu na około 400 samochodów.
Trzykondygnacyjny budynek ma ożywić i poprawić jakość przestrzeni publicznej w tej części śródmieścia. Nowy Supersam został zaprojektowany przez biura projektowe: Benoy i Konior Studio. Zespołem projektantów kieruje Tomasz Konior ‐ autor zwycięskiego projektu przebudowy centrum Katowic w konkursie rozstrzygniętym 5 lat temu. Koncepcja bryły budynku jest połączeniem tradycji budownictwa śląskiego ze współczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Budynek wyróżniać ma się charakterystycznym wejściem głównym, a nowoczesny charakter zapewnią mu przeszklenia na trzech kondygnacjach.

Spółka Centrum Development & Investments Polska (CDI) jest deweloperem nieruchomości komercyjnych w Polsce – posiada i zarządza 17 obiektami handlowymi położonych w 14 miastach Polski. Wszystkie obiekty CDI ulokowane są w centrach miast. Oprócz nieruchomości w Katowicach, CDI jest również właścicielem i zarządcą innych obiektów oraz inwestorem rewitalizacji takich budynków jak: Smyk w Warszawie, Renoma we Wrocławiu, Okrąglak w Poznaniu czy Posejdon w Szczecinie.