– Spółka Kwiaty Polskie planuje w najbliższym czasie kilka inwestycji w lokale na terenie województw łódzkiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i śląskiego. Planowane jest nowe otwarcie także m.in. w Płocku, ale póki umowy nie są jeszcze podpisane, to nie zdradzamy niczego więcej. Aktualnie podpisaliśmy umowę wynajmu lokalu w Centrum Handlowym Fortuna w Częstochowie. Jest to lokal o powierzchni powyżej 200 mkw. Wszystkie nasze apteki mają powierzchnie nie mniejsze niż ta. Otwarcie nastąpi w ciągu dwóch, trzech miesięcy. – mówi Rafał Kaczmarczyk prezes zarządu Kwiaty Polskie Sp. z o.o. Spółka w pierwszą aptekę zainwestowała w 1998 roku. Aktualnie posiada 31 aptek w niemalże całej Polsce.
Inwestorem C.H. Fortuna jest Portico Investments jeden z największych inwestorów i deweloperów w Środkowo-Wchodniej Europie. Obecnie inwestor jest na etapie pozyskiwania kolejnych najemców. – Po bardzo udanym otwarciu zarówno sieci sklepów TAKKO, Pepco jak i nowych sklepów firmowych MIX Electronics w Centrum Handlowym Fortuna w Częstochowie, cieszymy się, iż kolejna sieć sklepów aptecznych Farmax należąca do Grupy Kwiaty Polskie przyłączyła się do naszego projektu. Kwiaty Polskie – apteka, wraz z jej silną świadomością marki w regionie, będzie doskonałym uzupełnieniem sprzedaży detalicznej i usług mix w Centrum Fortuna dla lokalnej społeczności w Częstochowie"- potwierdził Kevin Craighead Dyrektor działu Asset Management, Portico Investments.

Portico Investments prowadzi 52 projekty w 4 krajach w trakcie budowy lub nabyte w ciągu ostatnich 3 lat. Zarządza 260 tys. mkw nieruchomości.