Galeria Krosno

Zgodnie ze strategią przekazaną m.in., przez prezesa zarządu Rank Progress Jana Mroczka, wszystkie obiekty powstaną w małych i średnich miastach. W ten sposób spółka chce umacniać pozycję i zyskać przewagę konkurencyjną na małych lokalnych rynkach.

Do 2014 roku Rank Progress ma oddać do użytku kolejnych 16 galerii handlowych. Budowa trzech z nich jest już w toku. Są to nieruchomości w Kaliszu, Krośnie i Świdnicy. Co ciekawe kaliską galerią Tęcza zainteresowany jest amerykański fundusz Blackstone Real Estate. Chce on kupić obiekt za około 160 mln zł. Do sfinalizowania umowy ma dojść 30 grudnia bieżącego roku.

Na tej transakcji Rank Progress może zyskać nawet 50 mln zł. Dodatkowo władze firmy nie wykluczają sprzedaży kolejnych obiektów. Prezes Mroczka przyznał także, iż zarząd Rank Progressu negocjował i negocjuje również z innymi funduszami.

Poza budowanymi już centrami powstać ma jeszcze 13 obiektów. Na przełomie czwartego kwartału 2012 roku i pierwszego 2013 ma zostać oddana do użytku galeria w Skarżysku Kamiennej. Również w czwartym kwartale otwarte zostaną centra w Chojnicach, Grudziądzu i Jarosławiu. W dalszej kolejności w tym samym roku mają zostać oddane do użytku galerie w Olsztynie, Opolu/Turawie. A w 2014 roku centra w Kielkcach, Duchnowie i Jarosławiu.

Spośród nich na zaawansowanym etapie przygotowań są inwestycje w Skarżysku Kamiennej, Chojnicach, Grudziądzu, Jarosławiu, Olsztynie, Opolu – Turaiwe, Kielcach i w Duchnowie pod Warszawą.
Przedstawiciele firmy pracują także nad kilkoma projektami sondażowymi. Będą to galerie w Jaworznie, Nowym Targu, Bałchatowie, Tychach i Zawierciu.

Wszystkie centra mają być zlokalizowane w małych i średnich miastach lub na obrzeżach miast, przy głównych szlakach komunikacyjnych regionu.

Na wszystkie te inwestycje Rank Progress ma przeznaczyć 2,2 mld zł. Projekty mają być sfinalizowane ze środków własnych spółki lub w oparciu o kapitał zewnętrzny.

Rank Progress S.A. prowadzi inwestycje w całym kraju. Specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji wielko powierzchniowych centrów handlowych, śródmiejskich galerii handlowych, inwestycji mieszkaniowych oraz krótkoterminowych projektów o wysokiej rentowności. W lipcu 2010 roku firma weszła na Giełdę Papierów Wartościowych.