Zdaniem przedstawicieli firmy rynki lokalne są obecnie najbardziej atrakcyjnym obszarem rozwoju projektów komercyjnych. Wpływ mają na to zagęszczenie powierzchni handlowych w dużych miastach i wzrost zamożności społeczeństwa.

Obecnie firma jest już w trakcie realizacji strategii. W związku z tym do 2014roku zarząd Rank Progress odda 16 obiektów handlowych.

Prezes firmy Jan Mroczka w sposób następujący komentuje przyjętą przez Rank strategię:
– Inwestycje planowane w mniejszych miastach cieszą się dużym zainteresowaniem większości działających w Polsce globalnych i krajowych operatorów. Ustalając z nimi nasze projekty nie tylko mamy gwarancję , zę wybieramy odpowiednie lokalizacje, ale również, że zostaną one skomercjalizowane na odpowiednim poziomie. Nowe projekty pozwolą nam zwiększyć przewagę konkurencyjną na rynkach lokalnych oraz poszerzyć zasięg geograficzny działalności. Oczekujemy, że inwestycje te wpłyną na wzrost wartości rynkowej spółki oraz przyniosą wysoki stopień zwrotu. Przyszłe centra handlowe będą też stanowić stałe i bezpieczne źródło naszych dochodów. – stwierdził Mroczka.

Rank Progress S.A. prowadzi inwestycje w całym kraju. Specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji wielko powierzchniowych centrów handlowych, śródmiejskich galerii handlowych, inwestycji mieszkaniowych oraz krótkoterminowych projektów o wysokiej rentowności. W lipcu 2010 roku firma weszła na Giełdę Papierów Wartościowych.