Z ekspertyzy Cushmana wynika, że na celowniku inwestorów w Europie Środkowej są zwłaszcza kraje takie jak Polska i Czechy, które charakteryzuje duży wzrost PKB. Jak wskazują analitycy firmy, w najbliższych trzech latach przekroczy on tempo rozwoju wielu państw Europy Zachodniej. To dobrze rokuje dla przyszłości krajowego rynku inwestycji handlowych. Zwłaszcza po niedawnym kryzysie.

Zdaniem Charles Taylor, Partner w Cushman & Wakefield, wraz z ponownym wzrostem wydatków konsumpcyjnych i popytu wśród handlowców, na wyniki najlepszych aktywów handlowych w Europie Środkowej będzie wpływać wzrost przychodów i przyrost wartości kapitału. – Wynajmujący będą mogli w większym stopniu skupiać uwagę na zwiększaniu przychodów i wdrażaniu rozwiązań w zakresie zarządzania aktywami niż na walce o utrzymanie dotychczasowego poziomu najmu i czynszów, co stanowiło najważniejszy priorytet w czasie dekoniunktury – zaznaczył Taylor.

Aktualnie najbardziej atrakcyjne wydają się być zwłaszcza nowe aktywa wysokiej klasy. Zdaniem przedstawicieli Cushman & Wakefield, wielu z inwestorów, zwłaszcza tych wyspecjalizowanych w nieruchomościach handlowych, jest skłonnych połączyć nawet siły, by móc je zakupić i nadzorować.