Strategia firmy Inwestor zakłada realizowanie projektów w mniejszych miejscowościach. Ten koncept w pełni obrazują realizowane projekty: Galeria Kamienna w Starachowicach, Galeria Kociewska w Tczewie, a także przygotowywane do rozbudowy centrum handlowe Hermes w Skarżysku-Kamiennej. – Mniejsze miejscowości stają się coraz bardziej otwarte na nowe inwestycje, w szczególności na eleganckie, nowoczesne miejskie galerie. Chodź oczywiście przypadek każdego miasta i lokalizacji rozpatrywany jest indywidualnie – mówi Bartłomiej Paczóski, właściciel firmy Biuro Prawno-Finansowe Inwestor.

Prace przy budowie Galerii Kamiennej w Starachowicach rozpoczną się najprawdopodobniej na przełomie czerwca i lipca bieżącego roku. Roboty potrwają maksymalnie dziewięć miesięcy a otwarcie galerii nastąpi w pierwszym kwartale 2012 roku. Powierzchnia całkowita trzykondygnacyjnego budynku wyniesie 12 tysięcy metrów kwadratowych. Poziom „0” zajmie parking, poziomy „1” i „2” zostaną zagospodarowane przez sklepy i punkty usługowe.

Dwa razy większe centrum Inwestor wybuduje w Tczewie. Galeria Kociewska będzie liczyć około 26 tysięcy metrów kwadratowych, z czego 14 tysięcy metrów kwadratowych zostanie przeznaczonych pod wynajem. Na czterech kondygnacjach znajdą się tu m.in. market spożywczy, market drogeryjny, sklepy modowe i punkty usługowo-handlowe. W obiekcie działać będzie również czterosalowe kino na około 800 miejsc. Jak informowaliśmy już wcześniej, pierwsze prace wstępne na placu budowy już się rozpoczęły, intensywne roboty ruszą natomiast w czerwcu. Finalizacja budowy ma nastąpić w pierwszym kwartale 2012 roku.

Firma planuje również rozbudowę Centrum Handlowego Hermes w Skarżysku-Kamiennej. Pierwszy etap tej inwestycji został oddany do użytku rok temu. Aktualnie Inwestor czeka na plan miejscowego zagospodarowania i możliwość złożenia pozwolenia na rozbudowę. Wstępny termin zakończenia prac to przełom 2011/2012 roku. Obiekt po rozbudowie będzie zajmować powierzchnię całkowitą 11 tysięcy metrów kwadratowych (w tym powierzchnia najmu – 8,5 tysiąca metrów kwadratowych).