List intencyjny w sprawie sprzedaży został podpisany już na początku marca bieżącego roku, natomiast ostateczną umowę w tej sprawie strony zawarły w miniony czwartek.

Centrum Handlowe Echo w Bełchatowie to obiekt o powierzchni najmu 9 300 metrów kwadratowych, zlokalizowany przy ul. Kolejowej i Armii Krajowej. Głównymi najemcami galerii są supermarket Carrefour, Nomi, RTV Euro AGD i obuwniczy salon sieci Deichmann. Dodatkowo obok budynku znajduje się parking – do dyspozycji klientów jest tu 265 miejsc postojowych.

Inwestor, spółka Echo Investment, w sąsiedztwie sprzedanej galerii chce wybudować nowy obiekt – Galerię Olimpia. We wstępnych planach zakładano raczej rozbudowę bełchatowskiego Echa, jednak w związku ze sprzedażą, na działce obok, powstanie nowy budynek. Mówi się o tym, że galerie będą miały zróżnicowaną, a tym samym bardziej różnorodną, ofertę. Nie powinny zatem bezpośrednio ze sobą konkurować o tego samego klienta.

Spółka Echo Investment jest firmą inwestycyjno-deweloperską z polskim kapitałem. Spółka realizuje projekty w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.