Twierdzi on, iż transakcje ubiegłego tygodnia to optymistyczny sygnał dotyczący popytu na rynku inwestycyjnym. – Umowy sprzedaży potwierdzają, że sektor nieruchomości handlowych cieszy się w tej chwili dużym zainteresowaniem – mówi Wojciech Pisz, Associate, dyrektor Grupy Rynków Kapitałowych Cushman & Wakefield.

Jego zdaniem, zmiany na naszym rynku w tym sektorze są coraz bardziej widoczne.- Do tej pory inwestorzy bardziej zainteresowani byli dużymi obiektami w największych miastach – jak właśnie Galeria Mokotów, teraz dodatkowo coraz chętniej spoglądają również w stronę mniejszych projektów. – Zwłaszcza transakcja z udziałem Echo Investment może zainicjować odważniejsze spojrzenie inwestorów na nieruchomości traktowane do dziś jako bardziej ryzykowne – mówi.

26 maja Kielecki deweloper sfinalizował tranzakcję sprzedaży Centrum Handlowego Echo w Bełchatowie spółce zależnej od Vousoka Ltd. Wartość transakcji osiągnęła 44 mln zł netto. Natomiast 50 procent udziałów w Galerii Mokotów wyceniono na 475 mln euro. W opinii Wojciecha Pisza, wartość tej transakcji jest wyjątkowo wysoka. – Biorąc pod uwagę cenę w przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni najmu, wydaje się że Galeria Mokotów została sprzedana po dosyć wygórowanej cenie, natomiast kwota sprzedaży nieruchomości w Bełchatowie jest dość atrakcyjna z punktu widzenia kupującego – ocenia Pisz.