Promenady Wrocławskie będą kompleksem biurowo- mieszkalnym w którym znajdzie się także miejsce na obiekty usługowo- handlowe i centra rekreacyjno- rozrywkowe. W ramach projektu powstanie około 2 tysięcy mieszkań oraz pomieszczeń z przeznaczeniem na biura o łącznej powierzchni 80 tysięcy metrów kwadratowych. Kompleks ulokowany będzie na 15 hektarowym gruncie. Teren usytuowany jest w rejonie śródmieścia pomiędzy ul. Zakładową oraz ul. Rychtalską, które prowadzą do dróg wylotowych w kierunku Poznania i Warszawy.

Projekt nowej dzielnicy zakłada podział na dziewięć kwartałów zabudowy miejskiej o zróżnicowanych funkcjach. Sama Promenada Epsilon w której znajdzie się część handlowa i rekreacyjna będzie mieć powierzchnię ok. 200 tysięcy metrów kwadratowych. Głównym projektantem Promenad jest zespół INVI z uznanym na świecie architektem Guyem Perry, który jest twórcą m.in. warszawskiego Miasteczka Wilanów.
Inwestorem przedsięwzięcia jest spółka Vantage Development S.A., która jest firmą deweloperską powiązaną z grupą kapitałową Impel. Promenady Wrocławskie to do tej pory największe przedsięwzięcie spółki, która na koncie ma m.in. takie inwestycje, jak osiedla mieszkaniowe we Wrocławiu: Centauris i Parkowa Ostoja, biurowiec Gamma Office oraz obiekt handlowo- biurowy Delta 44.